1975 Yılında kurulan Başak Gürsoy Manken ve Fotomodel ajansı ile yollarımız 1990 yılında kesiştiğinde henüz 20 yaşındaydım. Yıl 2018 Ajansımızın 43. benim ise sektördeki 28. yılım.

2000 li yılların başlarında yeni ortaklık yapısı ile Limited şirkete
dönüşen Türkiye'nin ilk Model ajansı olan ajansımız gerçek anlamda bir mutfak.

Türkiye'nin ilk Model ajansı olmanın yanı Reklam ve organizayon departmanlrımız ile,
Yıllar içerisinde Hükümet konaklarından, 5 yıldızlı otel salonlarına, dağ başlarından, yaylalara, Türkiye de ve dünyanın bir çok ülkesinde sayısız müşteri için inanılmaz projeler gerçekleştirdik.

2000 li yılların başlarında deneyimlerimizi sektörümzün menfaatleri doğrultusunda paylaşmak, Yerel potansiyeli harekete geçirmek misyonuyla şeffaflık, yenilikçilik, eşitlik ve verimlilik bilinci çerçevesinde sektörün kalkınmasına katkı sağlamak üzere biraya geldiğimiz diğer ajanslar ile 2006 yılında dernek kuruluşumuzu gerçekleştirme kararı aldık.

Planlama ve analiz çalışmaları ışığında, rekabet edebilirlik düzeyinin arttırılması amacıylasektörün ihtiyaçlarını belirleyerek kamu, özel sektör ve STK’lar arasında işbirliğinin geliştirilmesi, çalışma koşullarında standardizasyon sağlamak, oyuncu, model ve sanatçıların haklarını korumak, Yeni girişimcilere teknik bilgi desteği verilerek danışmanlık yapılması, Planlama ve proje geliştirme kapasitesinin arttırılması,
Üyeler arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi, uyuşmazlıklarda arabuluculuk, mahkemelerde sektörel bilirkişilik, Desteklenen proje ve faaliyetlerin izlenmesi, değerlendirilmesi ve raporlanması, Ulusal/uluslararası kurum ve kuruluşlarla iş birliği yapılarak ortak projelerin geliştirilmesi KASTDER'in çalışmaları arasındadır.

Yönetim Kurulu başkanlığını sürdürdüğümüz KASTDER geliştirdiği destek programları ve çalışmalar ile, sektörün gelişmesinde büyük rol oynayan bir kurum olma konusunda faaliyetlerine devam etmektedir.

Murat Özsümer, Bg Ajans
http://www.bgajans.com